Bambu Parke İyi Veya Ahşap Parke İyi

- Sep 11, 2019-

Aşınma direnci

Zeminin aşınma direnci esas olarak yüzey malzemesinin sertliğine bağlıdır. Bambu bitkideki en zor olanıdır. Yüksek aşınma direncine sahiptir ve diğer yer döşemeleri ile aynıdır. Sezgisel aşınma direnci esas olarak yüzey boyasının aşınma direncine bağlıdır. . Kompozit ahşap zeminler ve laminat zeminler, yüzeye alüminyum oksit ekler ve aşınma direnci büyüktür. Masif ahşap döşemenin aşınma direnci, yüzey boyasının aşınma direncine bağlıdır.

Deformasyona karşı direnç

Bambu, bozulma ve deformasyona daha az eğilimli olacak şekilde düzenlenmiş düz elyaflara sahip kaba bir elyaf yapısıdır. Eğilme mukavemeti genellikle ahşap zeminlerin 2-3 katıdır. Bambu zeminin nemi işlemi ahşap zeminden daha az düzgün ve daha azdır ve kuru büzülme katsayısı düşüktür. Ahşap zemin lifleri karmaşık bir şekilde düzenlenmiştir ve kolayca bükülür ve deforme edilir. Ahşap zemin ve bambu zemin 24 saat su ile ıslatıldıktan sonra, ahşap zeminin genleşme deformasyon hızı bambu zemininkinin iki katıydı.

Hata payı

Bambunun kendisi ayağın gravitesini hafifleten ve yorgunluğu bir dereceye kadar ortadan kaldıran uygun esnekliğe sahiptir. Kompozit laminat parke temelde sağlam değildir, masif ahşap parke daha rahat hissettirir.

Fiyat oranı

Bambu kısa dönme süresi nedeniyle, 4-6 yıl içinde hammadde olarak kullanılabilir, bu nedenle bambu döşeme fiyatı, katı ahşap döşeme fiyatının sadece 1 / 2'si kadardır. Bambu parkenin ulusal pazardaki fiyatı 120-250 yuan / kare'dir. Ahşap, on yıldan uzun bir rotasyon süresine sahip yenilenemez bir kaynaktır ve ulusal politikalar ahşap rotasyonunu kısıtlamaktadır. Sıradan bir aile ahşap bir zemin seçmek isterse, en azından 2.000 yuan moreın üzerindeki maliyeti artıracaktır. Ulusal pazarda masif ahşap döşeme fiyatı 250-400 yuan / square'dir.

Bamboo Bathtub Caddy Tray Bath Tray Bath Caddy with Waterproof Bath Pillow 2